הסיפור שלנו בפיתה
לכל פיתה יש סיפור!
כולנו מכירים אותה בוואריאציה כזו או אחרת: ככלי קיבול לפלאפל, כאמצעי לניגוב חומוס, צרובה בטוסטר עם הרבה גבינה צהובה, עגבניות וזיתים, או מרוחה בשוקולד נימוח. יש שהלכו איתה עוד יותר רחוק ואפילו יצרו מנה של גלידה בתוכה. תשאלו את אייל שני... כמובן שאנחנו מדברים על הפיתה, עיגול הבצק הטעים, הנימוח, ואשר מתאים את עצמו לכל מנה בצורה מושלמת.
אבל מה נדרש כדי לייצר את הפיתה המושלמת ואיך יכולה מאפייה, או כל בית מאפה אחר, להבטיח שלמות בכל אחת ואחת מהפיתות, רכות ואיכות, גם כשמדובר במסות מכובדות של פיתות? חובבי פחמימות עם דגש על פיתה? החלטתם להפוך את האהבה למקצוע? המאמר הזה הוא במיוחד עבורכם
קצת היסטוריה
הפיתה, עיגול הלחם הזהוב הוא חלק בלתי נפרד מהתרבות הישראלית, אולם תפסה את מקומה המכובד גם בתרבות העולמית. כיס הבצק הפריך מבחוץ ורך מבפנים הוא לחם חיטה שטוח, עשוי מקמח בתוספת שמרים. בגרסתה המודרנית, לערך משנות החמישים של המאה העשרים, הפך הליך אפיית הפיתות למהיר מאד, כדקה אחת בתנורים תעשייתיים ומספר דקות בתנורים ביתיים. תהליך האפייה המהיר הוא שבגלל השימו שבטמפרטורה גבוהה, כלוא בתוך הפיתה קיטור אשר גורם לדפנות להתנתק ומנפח את הפיתה למין כדור. בתום האפייה נפלט אותו הקיטור החוצה מהפיתה, ולכן היא חוזרת לצורתה השטוחה, כאשר הדפנות עדיים נותרות מופרדות מבפנים.
מתי התחילו להגיד פיתה
מקור השם פיתה אינו ברור לגמרי. המשמעות שלה היתה ככל הנראה "לחם שטוח" ביוונית. עם השנים נדדה לאיטליה ושמה עוות ל"פיצה". עד היום משמשת המילה, או חלקים ממנה לתיאור מאפה שטוח. למשל, ביוונית, המילה "סנקופיטה" מתארת עוגה עבה ושטוחה, ובאילו בטורית המילה "פידה" מתארת את הפיתה המוכרת לנו, כאשר בשפה הרומנית נעשה שימוש מדויק במילה והפיתה נקראת ברומניה, ובכן, פיתה.
סברה אחרת גורסת שמקור המילה פיתה הוא מהמילה הארמית "פיתא" שתיארה לחם, בדומה ל"פת לחם". כאשר הגיעו היהודים לארץ ישראל בסוף המאה ה- 19, אימצו את המילה הארמית פיתא לתיאור לחם, מאחר והמילה "לחם" היתה כבר בשימוש לתיאור סוג מאפה אחר. הם כינו כל סוג של לחם בשם "פיתא" הארמי, שעם השנים הוחלפה הסיומת באות ה'. עוד סברה גורסת שאליעזר בן יהודה שחיפש מילה הולמת ללחם, קיבל השראה מהמילה הרומנית פיתה, או מהדיאלקט היהודי ספרדי שהיה שגור בפיהם של יהודי רומניה.
הידעתם? מקור שרידי הלחם הקדומים ביותר שהתגלו עד עתה נמצא בטורקיה,  גילם של השרידים המפויחים של הלחם, ככל הנראה שטוח, נאמד בכ – 9000 שנה.
איך בונים עסק מושלם לייצור פיתות
כך או אחרת, דרוזית או ערבית, עירקית או תימנית, פיתה היא סוג לחם טעים, משביע ומשתלבת נפלא בשילובים מגוונים, החל משמן זית וגבינות, ועד לחומוס ופלאפל. כל זאת כמובן, בתנאי אחד - היא צריכה להיות עשויה היטב, איכותית וטרייה.
אז איך תגרמו לה להיות כזו? כדי להבטיח לעצמכם פיתות איכותיות שהצרכנים ייהנו לרכוש מכם, חשוב לעשות את הבחירות הנכונות. בחירות בלימוד התחום על בוריו, היכרות עם טכניקות העבודה, בחירות בחדשנות, בהתמדה, בניהול עסק ובחירות בציוד המתאים לכם, עדי לייצר את המוצר המושלם.
עוד לפני שהקמתם את המאפייה שלכם, יהיה עליכם לרכוש ציוד שיתאים לסוגי המאפה שאתם מתכננים לייצר במאפייה. זה בדיוק הזמן לקבל מידע וייעוץ של איש מקצוע מהתחום, שיוכל לסייע לכם לעשות את הבחירות הנכונות, ולהתאים את הציוד הנדרש לכם, בהתאם לתוכניות שלכם במאפייה. השיקולים הם כמובן סוגי המאפה, אולם גם היקף הפעילות המתוכננת, גודל המטבח, תוכניות לטווח ארוך וכל מה שדרוש כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה של העסק החדש שלכם – המאפייה.
מידע שימושי לאופה
הציוד הבסיסי שנדרש בכל מאפייה, העוסקת בהכנת מינים מגוונים של מאפים, מתוקים ומלוחים הוא:
​1. מיקסר תעשייתי
2. תנורים לאפיית לחמים ועוגות
3. מכונות לחיתוך עוגיות
4. מרדדת
5. תבניות נירוסטה לאפיי החלקית
6. מכונת ייצור קרואסונים, באגטים ובורקסים
7. תבניות מותאמות לתנור תאים
8. מכונה לעיצוב מאפים
9. תא תפיחה
10. מערכות הקפאה וקירור
אם הדגש הוא על ייצור פיתות, יהיה צורך במכונות מיוחדות להכנת הבצק ואפיית הפיתות. אם אתם מתלבטים בנוגע להוצאה ורוצים להתחיל "בקטן" ולהתנסות עם העסק, עומדת בפניכם האפשרות לרכוש ציוד יד שנייה. יש כאן חסכון ניכר בכסף מבלי שאיכות הציוד תיפגע, מאחר וחברת יעגום דואגת לתקינות המוצרים , כולם באיכות מעולה, מתקנת ומשפצת את הדרוש תיקון, עם חלקי חילוף מקוריים ואיכותיים ואפילו עם מתן אחריות על המוצרים מיד שנייה.
 
המונטין
חברתנו היא חברה מקצועית, מנוסה ועם מוניטין גבוה בארץ ובעולם. נשמח ללוות ולייעץ לכם בכל הנוגע להקמת עסק משגשג, מצליח ועם מוצרים איכותיים בזכות המכונות המעולות שלנו, כולן חדשניות ומבוססות על טכנולוגיה מתקדמת, עם פתרונות יעילים וחסכוניים לייצור מאפים, ובדגש על ייצור מספר גבוה מאד של פיתות בזמן שיא. היועצים שלנו ישמחו להבין את הצרכים שלכם ולהתאים עבורכם במדויק את הציוד הנדרש לכם, וגם, על הדרך, להעשיר עוד קצת את עולמכם בסיפורי פיתות, כי כל לקוח ישמח לדעת את הסיפור מאחורי הפיתה שקנה ואכל.
צרו איתנו קשר וספרו לנו איזה סיפור תרצו שיהיה לפיתה שלכם!
 
לקוחות
תודה על פניתכם
קיבלנו את פנייתכם! 
נשוב אלכם בהקדם